Massachusetts General Hospital (Szpital Ogólny stanu Massachusetts)

Massachusetts General Hospital (Szpital Ogólny stanu Massachusetts)

Boston, MA

massgeneral.org

.

Od 1811 roku Massachusetts General Hospital spełnia najwyższe normy świadczeń medycznych. Na przestrzeni dziesiątek lat szpital nieustannie angażował się w poszerzanie wiedzy oraz przeprowadzanie pionierskich badań i kształcenie przyszłych pracowników służby zdrowia. Będąc trzecim najstarszym szpitalem ogólnym w Stanach Zjednoczonych i największym oraz najstarszym szpitalem w Nowej Anglii, także dziś pielęgnuje tradycje doskonałej opieki medycznej.ę on na utrzymywaniu swojej doskonałości.

.

Pięć multidyscyplinarnych ośrodków opieki zdrowotnej szpitala – znanych na świecie ze względu na innowacyjną rolę w zakresie onkologii, leczenia zaburzeń trawiennych, chorób serca, transplantacji i medycyny naczyniowej – zrzesza specjalistów, aby zapewniać pacjentom kompleksową i nowoczesną opiekę medyczną. Ponadto, za pośrednictwem MassGeneral Hospital for Chidlren instytucja ta świadczy pełny zakres usług pediatrycznej opieki zdrowotnej– od podstawowej opieki medycznej po zaawansowane leczenie złożonych i rzadkich chorób.

.

W tym ośrodku medycznym położonym w centrum Bostonu, znajduje się 999 łóżek. Ośrodek oferuje zaawansowaną opiekę diagnostyczną i terapeutyczną w zakresie praktycznie każdej specjalności medycyny oraz chirurgii. Jest także ośrodkiem referencyjnycm 1 stopnia w zakresie leczenia urazów i oparzeń u osób dorosłych i dzieci. Główny kampus i cztery ośrodki zdrowia Mass General każdego roku przyjmują około 48 000 pacjentów, realizują prawie 1,5 miliona wizyt ambulatoryjnych, odnotowują ponad 100 000 wizyt na oddziałach pomocy doraźnej, przeprowadzają ponad 42 000 operacji i biorą udział w ponad 3 600 porodach.

.

Mass General to pierwszy i największy szpital akademicki Harvard Medical School, w którym prawie każdy lekarz pracuje także dydaktycznie. Od momentu założenia, Mass General Hospital angażuje się w szkolenie i opiekę nad kolejnymi pokoleniami międzynarodowych liderów w dziedzinie nauki i medycyny, zapewniając lekarzom, pielęgniarkom i pokrewnym pracownikom służby zdrowia, a także fizykoterapeutom i terapeutom zajęciowym, logopedom oraz innym pracownikom służby zdrowia wiele niekończących się możliwości. Utalentowani lekarze innowacyjnie podchodzą do sposobu leczenia i opieki nad pacjentami.

.

Mass General Hospital od dawna jest liderem w skutecznym łączeniu innowacyjnej nauki z medycyną kliniczną. Dzięki rocznemu budżetowi w wysokości ponad 850 milionów dolarów, przeprowadza on najszerzej zakrojone szpitalne badania w Stanach Zjednoczonych. Odbywają się one w ramach programu, który obejmuje ponad 30 oddziałów klinicznych i ośrodków w całym szpitalu. Finansowanie to przekłada się na  wiele przełomowych odkryć w dziedzinie badań podstawowych i klinicznych, które zapewniają nowe i lepsze metody leczenia, usprawniające praktykę lekarską i opiekę nad pacjentami.

.

Mass General Hospital jest konsekwentnie umiejscawiany wśród najlepszych szpitali wg. U.S. News & World Report Best Hospitals Honor Roll od czasu rozpoczęcia sondaży w 1990 roku. W rankingu 2018-19, Mass General został mianowany numerem 4 w kraju i numerem 1 w Nowej Anglii pod względem jakości opieki, bezpieczeństwa pacjenta i reputacji w 16 specjalizacjach klinicznych.

.