Mayo Clinic (Klnika Mayo)

Mayo Clinci (Klnika Mayo)

Jacksonville, Florida; Scottsdale, Arizona; Rochester, Minnesota

mayoclinic.org

Każdego roku ponad 500 000 osób z różnych powodów odwiedza oddziały Mayo Clinic w Arizonie, Minnesocie i na Florydzie, które przyjmują pacjentów ze wszystkich 50 stanów i prawie 150 krajów. Klinika Mayo, jako organizacja non profit, stawia potrzeby pacjentów na pierwszym miejscu od ponad 100 lat.

.

Podejście do opieki zdrowotnej reprezentowane przez Mayo Clinic wynika ze ściśle określonych zasad współpracy. W tej medycznej i chirurgicznej placówce, która w ostatnim roku przyjęła 54 713 pacjentów, znajduje się 1 263 łóżek. Klinika w ciągu ostatniego roku przeprowadziła 26 416 zabiegów w ramach lecznictwa zamkniętego i 31 929 zabiegów ambulatoryjnych. Jej oddział ratunkowy zanotował 72 247 wizyt. Może pochwalić się uznaniem Komisji do Spraw Akredytacji Ośrodków Rehabilitacyjnych (CARF). Pracuje w niej ponad 4 500 specjalistów i naukowców oraz ponad 50 000 pracowników medycznych, którzy współpracują ze sobą, aby każdemu pacjentowi zapewnić jak najwyższą jakość opieki zdrowotnej.

.

Model opieki Mayo Clinic definiuje praca zespołowa grupy ekspertów koncentrujących jednocześnie swoją uwagę na jednym pacjencie. Ich zaangażowanie bardzo dobrze podsumowują wysokie pozycje w rankingach. Mayo Clinic jest pozycjonowana w krajowym rankingu w 15 specjalnościach lecznictwa osób dorosłych i 7 pediatrycznych. The U.S. News & World Report określa Mayo Clinic w Rochester, Minn. jako najlepszy szpital roku 2018-19. Mayo Clinic także od wielu lat znajduje się na szczycie „Honor Roll”, czyli zestawienia najlepszych szpitali według. U.S. News and World Report.

.