Boston Children’s Hospital (Szpital pediatryczny w Bostonie)

Boston Children’s Hospital (Szpital pediatryczny w Bostonie)

Boston, MA
childrenshospital.org

Boston Children’s Hospital to kompleksowy ośrodek pediatryczny z 404 miejscami dla pacjentów. Jako jedno z największych centrów pediatrycznych w Stanach Zjednoczonych oferuje pełen zakres usług medycznych dla dzieci od pierwszego dnia do 21 roku życia.

.

Szpital przyjmuje rocznie około 25 000 pacjentów i posiada ponad 200 specjalistycznych programów klinicznych, co pozwala na przeprowadzenie 557 000 wizyt rocznie. W ostatnim roku wykonano w nim ponad 26 500 zabiegów chirurgicznych i 214 000 badań radiologicznych.

.

W Boston Children’s Hospital znajduje się największy na świecie ośrodek badawczy. Środowisko naukowe skupione w nim to ponad 1 000 naukowców, w tym 9 członków Akademii Nauk, 11 członków Instytutu Medycznego i 9 członków Howard Hughes Medical Institute. Obecne inicjatywy pozwalają na uzyskanie dofinansowania o wartości 225 milionów dolarów, w tym większych środków z funduszy federalnych niż w jakimkolwiek innym ośrodku pediatrycznym.

.

W laboratorium im. Johna F. Endersa, nazwanych na cześć badacza pracującego w Szpitalu Dziecięcym w Bostonie i laureata Nagrody Nobla, który prowadził intensywne badania nad wirusem polio oraz odry, setki naukowców i lekarzy poszukują odpowiedzi na najpoważniejsze choroby.

.

W 2003 roku, dzięki hojnej działalności filantropijnej , możliwe stało się wykorzystanie 27 406 metrów kwadratowych Laboratoriów Badawczych Rodziny Karp. Budynek zwiększył swoją przestrzeń badawczą o ponad 60%. Podarunek rodziny Karp jest jednym z wielu ważnych darów, które wspierają kluczowe przedsięwzięcia badawcze Boston Children’s Hospital.

.

.

Na przestrzeni lat naukowcy z Boston Children’s Hospital zaczęli nadawać tempa badaniom pediatrycznym, identyfikacji metod leczenia i terapii obejmujących wiele wyniszczających chorób, w tym także chorób osób dorosłych.

.

W rankingu najlepszych szpitali dziecięcych w Stanach Zjednoczonych przedstawionym w U.S. News & World Report, Boston Children’s Hospital znalazł na pierwszym miejscu wśród dziesięciu szpitali dziecięcych pod względem ocenianych specjalności pediatrycznych. Boston Children’s Hospital zajmuje miejsce wśród 10 najlepszych szpitali specjalizujących się w: Onkologii Pediatrycznej (pozycja 3), Chirurgii Serca i Kardiologii (pozycja 2), Cukrzycy i Endokrynologii (pozycja 2), Gastroenterologii i Chirurgii Gastrologicznej (pozycja 1), Neonatologii (pozycja 2), Nefrologii(pozycja 1), Neurologii i Neurochirurgii (pozycja 1), Ortopedii (pozycja 1), Pulmonologii (pozycja 3) i Urologii (pozycja 1).  

.

Boston Children’s Hospital posiada certyfikat Magnet przyznawany za doskonałą opiekę pielęgniarską. Nagroda Magnet to najwyższy poziom uznania dla pielęgniarstwa szpitalnego przyznawana przez Amerykańskie Pielęgniarskie Centrum Akredytacyjne (American Nurses Credentialing Center).

.