Jefferson University Hospitals (Szpital Uniwersytecki im. Tomasza Jeffersona)

Jefferson University Hospitals (Szpital Uniwersytecki im. Tomasza Jeffersona)

Filadelfia, Pensylwania

jeffersonhospital.org

.

Jefferson University Hospitals i Uniwersytet im Tomasza Jeffersona w ramach relacji partnerskiej zapewniają swoim pacjentom doskonałą opiekę kliniczną i zrozumienie, jednocześnie kształcąc przyszłych pracowników służby zdrowia różnych dyscyplin i odkrywając nowe fakty z zakresu medycyny, które zdefiniują kształt opieki klinicznej w przyszłości.

.

Thomas Jefferson University Hospitals udostępniają 951 miejsc umożliwiających intensywne leczenie, odpowiadające głównym programom rozmaitych specjalności klinicznych. Pomoc świadczona jest w pięciu podstawowych miejscach – Thomas Jefferson University Hospital (głównym zakładzie szpitala, który powstał w 1825 roku) i Jefferson Hospital for Neuroscience (oba ośrodki znajdują się w mieście Filadelfia), Jefferson’s Methodist Hospital i Jefferson Hospital przy Navy Yard (oba w Południowej Filadelfii) oraz Jefferson’s Methodist Hospital w South Jersey.

.

W roku podatkowym kończącym się 30 czerwca 2017 roku Thomas Jefferson University Hospitals przeprowadziły 41 368 przyjęć szpitalnych, 1 350 317 wizyt ambulatoryjnych i 117 746 wizyt na ostrych dyżurach. Skupiają one 1 667 osób tworzących personel medyczny, 3 265 zarejestrowanych i pracujących w pełnym wymiarze godzin pielęgniarek, 9 500 pracowników i 873 pracowników obsługi.

.

Wyniki U.S. News & World Report z 2018-2019, które przedstawiają najważniejsze rezultaty badań z zakresu opieki zdrowotnej, umieściły oddział okulistyczny Jefferson Hospitals na drugim miejscu w kraju. Również dziewięć innych specjalności szpitala znalazło swoje miejsc w rankingach: onkologia (26 miejsce), kardiologia i kardiochirurgia (39 miejsce), otolaryngologia (15 miejsce), gastroenterologia i chirurgia żołądkowo-jelitowa (32 miejsce), geriatria (40 miejsce), nefrologia (19 miejsce), neurologia i neurochirurgia (19 miejsce), ortopedia (4 miejsce) oraz urologia (43 miejsce). Ubiegły rok był także czwartym rokiem z rzędu, gdy Jefferson Hospitals znalazły się w pierwszej 10 programów ortopedycznych w kraju. Co więcej, Szpital Jeffersona znalazł się także w dziesiątce najlepszych ośrodków na obszarze metropolii Filadelfii (2 miejsce) i Pensylwanii (3 miejsce).

.