Nasz Zarząd

Hassan S. Sharif, MD, President and Chief Operating Officer

Lek. med. Hassan S. Sharif

Prezes i dyrektor operacyjny

Jako prezes i dyrektor operacyjny, dr Sharif odegrał zasadniczą rolę w nawiązywaniu relacji między lekarzami świadczącymi usługi drugiej opinii medycznej WorldCare. Jego rozległe doświadczenie i wysiłki wypełniły lukę między lekarzami praktykującymi w Ameryce i w innych częściach świata. Dr Sharif nadzoruje także międzynarodowe zadania z zakresu konsultacji i zarządzania, czuwając nad operacjami na całym świecie oraz wspólnymi zadaniami. Dyplom medyczny uzyskał w na wydziale lekarskim Amerykańskiego Uniwersytetu w Bejrucie (AUB). Szkolenie z zakresu radiologii odbył na AUB, w Uniwersyteckim Szpitalu Walijskim w Cardiff i w Szpitalu św. Bartłomieja w Londynie, a szkolenie z zakresu rezonansu magnetycznego odbył na Uniwersytecie Emory w Atlancie (Georgia) i Uniwersytecie Case Western Reserve w Cleveland (Ohio). Jest też członkiem Królewskiego Kolegium Radiologów w Londynie oraz specjalistą 1 stopnia w zakresie obrazowania przekrojowego, neuroradiologii i układu mięśniowo-szkieletowego.

Michael Sullivan, CPA

Dyrektor finansowy

Michael Sullivan zarządza funkcjami finansowymi, księgowymi i skarbowymi w WorldCare. Jest doświadczonym menedżerem finansowym z wieloletnim doświadczeniem w branży, obejmującym pozyskiwanie kapitału, wycenę przedsiębiorstw, planowanie strategiczne, zarządzanie budżetem oraz prognozowanie. Przed dołączeniem do WorldCare P Michael Sullivan był dyrektorem finansowym w SEI i X-Collaboration Software Corp., czyli wielokrotnie nagradzanej start-upowej firmie produkującej oprogramowanie, która została przejęta przez Progress Software (NASDAQ: PRGS). Michael  Sullivan otrzymał tytuł magistra ekonomii z wyróżnieniem na Uniwersytecie Yale.

Andre Anoun Senior Vice President WorldCare Consulting and Management

Andre M. Aoun, AIA

Starszy Wiceprezes, doradztwo i zarządzanie

Andre M. Aoun posiada ponad 30-letnie doświadczenie w planowaniu i realizacji projektów z zakresu nauk o zdrowiu oraz opracowywaniu praktyk działania w tym zakresie. Od wielu lat współpracuje z wiodącymi instytucjami na świecie. Pomógł doprowadzić dwie znane firmy z Bostonu do poziomu wiodących firm medycznych w kraju i globalnie. Miał także zaszczyt zarządzać prestiżowymi pracami nad ośrodkiem kardiochirurgicznym Shapiro Cardiovascular Center w Brigham and Women’s Hospital , stanowiącym element rozwoju Szpitala Specjalistycznego im. Króla Faisala, wiodącego akademickiego centrum medycznego w Arabii Saudyjskiej, a także nad kampusem Uniwersytetu Medycznego KOC w Stambule. Andre M. Aoun przez wiele lat konsekwentnie pełnił też rolę zaufanego doradcy wszystkich swoich klientów. Skupiając się na zarządzaniu i udzielaniu strategicznych wskazówek, pomaga klientom realizować ich wizje i osiągać postawione cele, integrując wiele różnorodnych elementów i wskazując drogę w skomplikowanych obecnie warunkach środowiskowych i ekonomicznych. Doświadczenie w zakresie innowacyjnego projektowania i planowania pozwala mu skutecznie zarządzać procesem realizacji dużych i złożonych projektów. Szczere zainteresowanie sprawami istotnymi dla klientów, umiejętność zrozumienia ich i zarządzanie procesem decyzyjnym, a także osiąganie konsensusu pozwala mu zawsze odnosić sukces i uzyskiwać wysokie oceny realizowanych projektów.

Paul Clark

Dyrektor techniczny

Paul Clark czuwa nad wszystkimi strategiami technologicznymi i działaniami z zakresu informatyki, jednocześnie nadzorując rozwój i wdrażanie oprogramowania oraz systemów. Nadzoruje także przestrzeganie bezpieczeństwa i zasad ochrony prywatności w WorldCare. Paul Clark posiada ponad 27-letnie doświadczenie z zakresu technologii i biznesu, w tym obejmujące zarządzanie oprogramowaniem, sprzętem, handel elektroniczny (e-commerce), operacji, sprzedaży, marketingu, konsultacji, zarządzania archiwami i dokumentacją. Przed przystąpieniem do WorldCare Paul Clark pełnił szereg kierowniczych ról w różnych branżach przemysłowych, takich jak usługi wydawnicze i marketing, zarządzanie usługami , usługi baz danych i hosting, oraz konsultacje z zakresu zarządzania i meteorologii. Tytuł magistra meteorologii otrzymał na Uniwersytecie Massachusetts w Lowell.

Richard Heinzl

Globalny dyrektor medyczny

Richard Heinzl jest lekarzem, filantropem i przedsiębiorcą skupiającym się przede wszystkim na technologii i opiece zdrowotnej. Jest globalnym dyrektorem medycznym WorldCare International, Inc. W ramach pełnionej funkcji dr Heinzl udziela konsultacji i nadzoruje tworzenie oraz przekazywanie drugich opinii medycznych naszym klientom z całego świata, a także angażuje się w relacje z klientami z Ameryki Północnej i dba o strategiczny rozwój firmy. We wcześniejszych latach swojej kariery dr Heinzl był założycielem Médecins Sans Frontières / Doctors Without Borders Canada (Lekarze bez Granic Kanada), organizacji nagrodzonej w 1999 roku Pokojową Nagrodą Nobla. Jest absolwentem Wydziału lekarskiego DeGroote Uniwersytetu McMaster i studiów podyplomowych związanych z globalnym zdrowiem na Uniwersytecie Harvarda i Uniwersytecie Oksfordzkim. Dr Heinzl jest także członkiem Amerykańskiego Kolegium Medycyny Prewencyjnej . W 2000 roku otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu McMastera i został uznany przez Penguin Books za „Jedną ze stu osób, które zmieniają świat na lepsze” w Kanadzie. Pamiętnik jego autorstwa, zatytułowany „Cambodia Calling”, został opublikowany przez wydawnictwo Harper Collins.

Tina Karas

Wiceprezes ds. marketingu

Pełniąc rolę wiceprezesa ds. marketingu, Tina Karas dba o rozwój strategii marketingowej WorldCare International, Inc., jednocześnie nadzorując codzienne operacje z zakresu marketingu. Mając ponad 20 lata doświadczenia w marketingu i komunikacji, oferuje WorldCare International doskonałe umiejętności zarządzania projektami, opracowywania budżetu, a także tworzenia, wdrażania i pomiaru skuteczności strategii marketingowych. Otrzymała tytuł magistra i MBA na Uniwersytecie Salem. Przed rozpoczęciem kariery w  branży opieki zdrowotnej pani Karas pracowała w branży finansowej.

Karen Pfaff

Dyrektor ds. Opieki Pielęgniarskiej i Kierownik Operacji Klinicznych

Pełniąc swoją obecną rolę, Karen Pfaff nadzoruje pracę menedżerów, administratorów i pracowników medycznych w kilku krajach, jednocześnie zarządzając codziennymi operacjami międzynarodowych usług WorldCare. Karen Pfaff jest dyplomowaną pielęgniarką z ponad 29-letnim doświadczeniem obejmującym zarządzanie przypadkami, ruch chorych, opiekę domową oraz opiekę kliniczną i opiekę nad osobami w krytycznym stanie. Przed dołączeniem do WorldCare odpowiadała za nadzorowanie opieki klinicznej nad pacjentami w stanie krytycznym na oddziałach intensywnej terapii w Medical Center w Bostnie oraz w St. Elizabeth’s Medical Center. Pani Pfaff otrzymała tytuł magistra pielęgniarstwa na Uniwersytecie Framingham oraz tytuł Associate of Applied Science in Nursing  w MassBay Community College.